صادرات رب گوجه فرنگی به عراق

 

صنایع غذایی آتاکو در مطلب زیر تلاش کردیم در مورد چالش‌ها و فرصت‌های صادرات رب گوجه فرنگی به کشور عراق اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم و در پایان هم اطلاعات تماس با شرکت آتا را خواهید یافت.

وضعیت رب گوجه فرنگی در کشور

در حال حاضر رب گوجه فرنگی جز محصولاتی است که با توجه به کثرت واحد‌های صنعتی، مازاد نیاز کشور تولید می‌شود و از این رو برای بسیاری از تولید‌کننگان نیاز است که از طریق صادرات بخشی از تولیدات خود را به فروش برسانند.

چشم‌انداز صادرات رب گوجه فرنگی

با توجه به افت ارزش ریال در برابر ارز‌های خارجی واردات از ایران برای کشور‌های خارجی به صرفه محسوب می‌شود و روز به روز کشور‌های همسایه بیشتر خواهان محصولات ایرانی می‌شوند.

عراق بهترین مقصد صادرات

مقاصد صادراتی را همواره باید به صورت نسبی سنجید به این شکل که کشوری می‌تواند مزایا و معایبی برای صادرات داشته باشد. اولین نکته، بُعد مسافت است که از این نظر همه کشور‌های همسایه می‌توانند مقصد مناسبی باشند. در مرحله‌‌ بعد باید این نکته را در نظر بگیریم که میزان تولیدات داخلی آن کشور چقدر است، مثلا در بین کشورهای همسایه ترکیه در حوزه صنایع غذایی جز پیشتازان منطقه محسوب می‌شود اما عراق در حال حاضر با کمبود تولیدات صنعتی مواجه است. از سوی دیگر توان خرید مردم در آن کشور هم باید مورد بررسی قرار گیرد، مثلا در حال حاضر کشور‌های پاکستان و افغانستان هم از جهاتی مقاصد جذابی برای صادرات به حساب می‌آیند اما به علت وضعیت مالی خانوار‌ها در این کشور‌ها نسبت به عراق وضعیت پایین‌تری دارند.

صادرات رب گوجه فرنگی به عراق

چه مدارکی برای صادرات نیاز است؟

تاجری که قصد تجارت با کشور‌های دیگر را دارد حتما باید برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کند. و از طرف دیگر، محصولات هم نیازمند گواهی استاندارد و پروانه‌ بهداشت هستند که تمامی محصولات آتا این موارد را دارند.

نحوه‌ دادوستد با کشور عراق

به علت مشکلات بانکی در ایران، در حال حاضر دریافت وجه به صورت نقدی رایج‌ترین شیوه‌ دادوستد است.

اما برخی از تاجران که در زمینه‌های دیگر نیز فعال هستند کالاهای دیجیتال از شخص عراقی دریافت می‌کنند.

در کل بیشتر افراد با دلار نقد سروکار دارند.

بسته‌شدن مرز

هر کسب و کاری متشکل از تهدید‌ها و فرصت‌هاست.

در حوزه‌ی صادرات رب گوجه‌ فرنگی هم مهم‌ترین تهدید عدم دسترسی به کشور مقصد است.

بسته‌شدن مرز به عوامل زیادی بستگی دارد. که می‌تواند معادلات ذهنی بازرگانان را به هم بزند، گاه تصمیمات داخلی در ایران که صادرات اقلامی را ممنوع می‌کند. و گاه موانعی که کشور واردکننده ایجاد می‌کند، همچنین مناقشات سیاسی کشورها و مسائلی مثل شیوع ویروس کرونا جز شایع‌ترین علل بسته‌شدن مرز محسوب می‌شود.

اما همواره ممنوعیت موقتی خواهد بود.

چه نوع ربی خواهان بیشتری دارد؟

غلظت یا بریکس (brix) رب گوجه فرنگی، اصلی‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت محصول می‌باشد. در این زمینه باید بر حسب قیمت و جامعه‌ هدف در کشور غلظت رب را انتخاب کنید. در ایران رب گوجه فرنگی معمولا غلظتی بین ۲۶ تا ۳۰ درصد دارند

همکاری با آتا

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌ها و شرایط همکاری با آتا می‌توانید با کلیک روی گزینه‌ی پایین با ما را ارتباط برقرار کنید.

تماس با ما

 

 

 

اترك تعليقاً

سئو سایت مستر وب سئو
arAR